Yaşam

34. Ankara Film Festivali 2 Kasım’da başlıyor: Ankara belgeselleri için başvurular başladı

34. Ankara Sinema Festivali, 2-10 Kasım 2023 tarihleri ​​arasında Kızılay Sihirli Fener Sineması’nda seyirciyle buluşacak. Festival kapsamında Koç Üniversitesi Vehbi Koç Ankara Araştırmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi (VEKAM) ve Ankara Sinema Festivali iş birliğinde 30 bin TL değerinde “VEKAM Özel Ödülü” verilecek.

Kazanan filmin bir kopyası VEKAM Kütüphanesi ve Arşivi’nde kaynak olarak değerlendirilecek ve akademik araştırmalara açılacaktır. Katılımcılar festivale ‘ulusal belgesel’ şeklinde başvuru yapabilecekler. Son başvuru tarihi 20 Eylül 2023 olarak belirlenmiştir.

Festivalden yapılan açıklamaya göre, konunun görsel ve estetik niteliğinin yanı sıra sinemaların değerlendirilme sürecinde Ankara şehir merkezi veya ilçeleri kapsamında bir araştırmaya dayanması gerekçe gösterilecek. ödül için tercih için. Başvurularda Ankara Sinema Festivali Ulusal Belgesel Film Yarışması yönetmeliği aranacaktır. Belgesel yarış bölümü için gönderilen sinemalardan Ankara ile ilgili olanlar VEKAM heyeti tarafından ödüllendirilecek.

Detaylı bilgi ve başvuru linkine buradan ulaşabilirsiniz. (KÜLTÜR SANAT HİZMETİ)

sarioglan-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu