Haber

Bayrampaşa’da okul kantinlerine sıkı denetim

Sağlıkta taviz vermeyen Bayrampaşa Belediyesi, ilçedeki toplam 43 okul kantinini bir bir denetledi. Kontrollerde sıhhati olumsuz etkileyecek ögelere rastlanmazken, kurallara uymayan 2 kantine ise idari yaptırım uygulandı.

Bayrampaşa Belediyesi Sıhhat İşleri Müdürlüğü, öğrencilerin okul içinde temin ettiği besinlere bağlı sıhhat meseleleri yaşamaması için okul kantinlerinde kontrollerini ağırlaştırdı. Bayrampaşa’daki toplam 43 okul kantini gruplar tarafından bir bir denetlendi. Sıhhati olumsuz etkileyecek ögelere rastlanmazken, kurallara uymayan 2 kantine ise idari yaptırım uygulandı. Kontrollerde; kantinlerde kullanılan besinlerin Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’ndan onaylı olması ve belgelenmesi, besinlerin uygun şartlarda ve kaplarda saklanması, kullanılan mutfak gereçlerinin çelik ve paslanmaz olması, işçi giysileri, kantin ilaçlaması, gazlı içecek, çalışan çalışanların sıhhat muayene kartları, kantinlerin çalışma ruhsatları ve işletme kayıt evrakları, paklık ve hijyen şartları, havalandırma sistemleri ve bulundurulması gereken etiketler tek tek denetim edildi.

Bayrampaşa Belediyesi, ilçedeki okulların kantinlerini ve yemekhanelerini muhakkak aralıklarla sıkı kontrole alışılmış tutuyor.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu