Haber

Fas’ta düğünlerinde depreme yakalandılar! Kameralarda korku dolu anlar

Fas’ta 2 gün önce meydana gelen 7 büyüklüğündeki depremde şu ana kadar 2 bin 497 kişi hayatını kaybetti, 2 binden fazla kişi de yaralandı. Ekiplerin kurtarma çalışmaları devam ederken, Marakeş’te bir düğünde sarsılan vatandaşlar tedirginlik içinde salondan kaçmaya çalıştığı anlar yaşandı.

ÇIĞLIK ÇIĞRILARAK KAÇTILAR

Bölgeden gelen görüntüler Fas’ta yaşanan korkunç depremin ciddiyetini gözler önüne seriyor. Son videoda, Marakeş’teki bir düğünde beyin sarsıntısına yakalanan insanların çığlık atarak panik içinde kaçtıkları görülüyor.

BİRÇOK KÖY TAMAMEN YOK OLDU

Fas Adalet Bakanı Abdüllatif Vehbi, yıkıcı depremin merkez üssü çevresindeki bazı köylerin tamamen yerle bir olduğunu belirtti. Vehbi, ülkenin güneybatı kesimindeki Tarudant kentinde bazıları tarihi olan çok sayıda eski mahallenin ciddi şekilde zarar gördüğüne dikkat çekerek, bu bölgelerde evlerine dönemeyen sakinlerin barınması için yetkililerin çalışma yaptığını kaydetti. depremden etkilendi. Önceliklerinin temel hizmetleri sağlamaya çalışmak olduğunu vurgulayan Vehbi, deprem nedeniyle kapatılan Tarudant kenti çevresindeki yerleşim yerlerine yol açma çalışmalarının devam ettiğini belirtti.

ÜLKE GENELİNDE 3 GÜN ULUSAL YAS İLAN EDİLDİ

Fas Hükümdarı VI. Muhammed, toplantıda Fas’ta 3 günlük ulusal yas ilan edilmesine ve kamu kurumlarındaki bayrakların yarıya indirilmesine karar verdi. Öte yandan Fas’ta depremzedeler için ülke çapında kan bağışı kampanyası başlatıldı.

habereyyubiye.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu