Haber

Seçim kampanyası ofisinde Putin’e çağrı: ‘Karımı geri getirin’

Mart ayında yapılacak genel seçimlerde yeniden aday olan Devlet Başkanı Vladimir Putin’in seçim kampanya ofisine gelen kadın, eşinin Rusya’ya karşı savaşta en ön saflarda yer aldığını söyleyerek geri getirilmesini istedi. Ukrayna. Söz konusu protesto, askerlerin cepheden dönmesi için kampanya yapan ‘Eve Dönüş Yolu’ adlı asker eşlerinden oluşan platformdan küçük bir heyetin seçim bürosu ziyareti sırasında yaşandı.

Reuters haber ajansının haberine göre, kampanya merkezine gelen kadın, oradaki çalışanlara dönerek, “Vladimir Vladimiroviç Putin, eşimin orada (Ukrayna’da) olması gerektiğine dair bir kararname çıkardı. Acaba bu konuda ne zaman bir kararname çıkaracak?” Eşimin evde olması gerekiyor.” Oradaki bir çalışanın, Ukrayna’daki Rus askerlerinin ‘vatanı savunduklarını’ ve onlar için dua etmesi gerektiğini söylemesinin ardından kendisi ile protestocu kadın arasında hararetli bir sohbet yaşandı.

‘ORADA NE OLDUĞUNU BİLMİYOR MUSUNUZ?’

Maria Andreyeva isimli kadın, “Peki sırada ne var? Savunma Bakanlığı parasını harcadı; şimdi askerlerimizin kalan son canlarını da almaları için her şeyi göze mi alalım?” diye sordu. ‘Bacakları ve kolları olmayan hasta bir adam’ olan kocasından geriye ne kalacağını soran Andreyeva, “Orada ne olduğunu bilmiyor musun?” dedi.

Andreyeva, Rus yetkililerin askerlerin eşlerinin endişelerini giderme konusunda herhangi bir aciliyet göstermediklerini gördüklerini ve bu konuda kampanya yapmalarının zamanının geldiğini söyledi. Andreyeva ayrıca küçük kızının babasının yokluğu nedeniyle konuşma gelişiminde bozukluk yaşadığını da anlattı. Kadın, “Ailemin tüm sorunlarını tek şey çözebilir. O da eşimin askerliğini feshetmektir. Çünkü o (kızım), babası eve geldiğinde bambaşka bir çocuk oluyor” dedi. (DIŞ HABER)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu