Haber

Son dakika! Asgari Ücret Tespit Komisyonu toplantıları 7 ve 14 Aralık tarihlerinde yapılacak.

Asgari ücrete çalışan milyonlarca vatandaşı ilgilendiren buluşma maratonu bugün başladı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Alım, Türk-İş Dünyası Lideri Ergün Atalay ve TİSK Lideri Özgür Burak Akkol ile görüşmeye geldi.

İLK TOPLANTI ÇARŞAMBA

Toplantının ardından kamera karşısına geçen Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay, Asgari Fiyat Tespit Komisyonu’nun ilk toplantısının 7 Aralık’ta, ikinci toplantısının ise 14 Aralık’ta yapılacağını duyurdu. 7 Aralık Çarşamba günü yapılacak toplantı saat 14.00’te bakanlık binasında gerçekleştirilecek. Asgari ücret zammının Aralık ayının son haftasında açıklanması bekleniyor.

“KONUŞURKEN PARA MİLLETİN CEBİNE GİTMEZ”

Atalay yaptığı açıklamada, “Uygulama 1 Şubat’ta olacak, 60 gün var, asgari fiyattan bahsediyoruz. Konuşulduğu zaman bu insanların cebine para girmiyor. Eskiden, aralık sonunda belli oldu bu sayı acil belirlenmeli ama halk konuşuyor bu sorun biter sayı konuşulursa raflarda fiyatlar yükselir benim endişem buydu peynir geçen yıl bu zamanlar 35 liraydı şu an 140-150 lira işini hakkıyla yapan marketler var ama işini düzgün yapmayanlar da var en uygunu emekli işsiz emekçi bunu bilin inşallah taraflara neşe getirecek bir rakam çıkarsa üçümüz birlikte imzalayalım ama istemediğimiz bir rakam olursa yine o masada olmayacağımızı söyleriz .” sözlerini kullandı.

Detaylar geliyor…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu