Teknoloji

Web3 teknolojisi için yeni yerel ağ

2023 sonu yaklaşırken kripto para borsası ve Web3 ekosistemi OKX, uluslararası blockchain yazılım teknolojisi şirketi Polygon Labs ile iş birliğini duyurdu. İşbirliğinin bir parçası olarak, Ethereum tabanlı bir Sıfır Bilgi (ZK) Katman-2 ağı olan yeni OKX yerel ağı X1 için bir test ağı (test amaçlı kurulan alternatif bir Bitcoin blok zinciri) başlatıldı.

OKX’ten yapılan açıklamada; Geliştiricilere ve Web3 meraklılarına hitap eden bir protokol olan X1’in, OKX’in yerel ağı olarak görev yapacağı belirtildi. ZK kanıtları kullanılarak ağı son derece güvenilir ve ölçeklenebilir hale getireceği belirtilen bu gelişmenin aynı zamanda süreç maliyetlerini de düşüreceği kaydedildi. Ethereum tabanlı merkezi olmayan uygulamaların kolay ve güvenilir kurulumunu sağlayacak X1’in, herkesin zincir üzerinde geliştirme yapmasına olanak tanıyacağı ve 50 milyondan fazla kullanıcıyı en büyük iki Web3 topluluğu olarak kabul edilen Polygon ve Ethereum’a bağlayacağı vurgulandı. geliştirici katılımı açısından dünyada

OKX İnovasyon Müdürü Jason Lau, geliştirmenin merkezi olmayan finans (DeFi), kurumsal ve diğer alanlardaki geliştiricilerin dikkatini çekeceğini ve böylece Web3’ün geleceğinin önünü açacağını kaydederek şu değerlendirmeyi yaptı:

“Yeni OKX yerel ağı X1, kullanıcılarımızın farkındalığını artırmaya ve onları zincir içi ve Web3 alanını keşfetmeye desteklemeye yönelik faaliyetlerimizin ana desteklerinden biri olacak. Bu ölçeklenebilir ve erişilebilir ağ sayesinde geliştiriciler, X1 üzerinde hem kullanıcı dostu hem de diğer ağ ve ekosistemlerle birlikte çalışabilen üst düzey Web3 uygulamaları oluşturma ve bunları tüketicilerine sunma olanağına sahip olacak. “Polygon Labs ile olan işbirliğimiz sayesinde, daha fazla geliştiricinin ilgisini çekmeyi, daha fazla kullanım senaryosu yaratmayı ve sonuçta Web3’ün yaygın şekilde benimsenmesini sağlamayı amaçlıyoruz.”

X1’in geliştiricilere merkezi olmayan uygulamalar oluşturabilecekleri uygun fiyatlı ve kullanıcı dostu bir platform sunduğunu kaydeden Polygon Kurucu Ortağı Sandeep Nailwal, şunları söyledi: “Bu güncelleme, geliştiricilerin uygulamalar tasarlamasına olanak tanıyan Polygon CDK teknolojisinin kullanımı açısından önemli bir kilometre taşıdır. ve Ethereum üzerinde ZK Layer-2 çözümleri oluşturun.” temsil etmek. Polygon CDK ile kurulan zincirler, birlikte çalışabilirlik özellikleri sayesinde gelecekte çok daha büyük bir ağda var olabilecektir. “Bu teknolojiyi daha da geliştirmek ve X1 ağının başarısını desteklemek için OKX grubuyla birlikte çalışmaktan heyecan duyuyoruz.” (HABER MERKEZİ)

catalcahaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu